...

Schody drewniane Kielce

Schody drewniane Kielce

Schody drewniane na beton to idealne rozwiązanie dla klientów ceniących sobie wytrzymałość. Budujesz lub urządzasz dom na terenie miasta Kielce lub okolic? Firma AVANTE specjalizuje się w produkcji i montażu nowoczesnych schodów drewnianych na konstrukcji żelbetowej lub stalowej. Nasze usługi świadczymy na jak najwyższym poziomie, tak aby nasi klienci mogli cieszyć się naszymi schodami przez wiele lat. Dbamy o to, aby każdy element składający się na schody drewniane był odpowiednio dobrany pod względem jakości.

Schody drewniane na beton. Proces produkcji i montażu.

Aby cały proces produkcji i montażu schodów drewnianych przebiegł w należyty sposób nasza firma zaczyna od pomiaru i odpowiedniego projektu schodów i balustrad. Poprzez zaprojektowanie schodów w programach CAD, montaż przebiega szybko i sprawnie. Do schodów drewnianych projektujemy i wykonujemy różnego rodzaju balustrady ze szkła, stali lub drewna. Usługi świadczymy na terenie Kielc i miejscowości odległych od naszej firmy o 250 km.

Schody drewniane z kapinosem – prostota i elegancja.

Schody zabiegowe można wykonać z różnego rodzaju materiałów. Bardzo ważnym elementem jest dobór odpowiedniego drewna na schody. Każdy gatunek drewna będzie prezentował się inaczej pod względem wizerunku usłojenia i kolorystyki. Podstawowymi gatunkami drewna, z których wykonujemy schody to dąb, jesion i buk. Najchętniej wybieraną opcją są schody z drewna dębowego – dąb jest bardzo twardy i wytrzymały, można barwić go na wiele kolorów. Jesion również należy do drewna twardego, ma nieco bardziej rozłożystą fakturę usłojenia a przede wszystkim jest jaśniejszy, idealnie nadaje się do barwienia na jasne kolory.

Podstopnie można wykonać w kilku wariantach, z drewna, płyty MDF lub innego materiału takiego jak lacobel czy gres.

Balustrada do schodów zabiegowych

Schody drewniane z kapinosem to tradycyjne rozwiązanie dopasowane niemal do każdego wnętrza domu lub mieszkania. Charakteryzują się wysuniętym kapinosem (noskiem), który wychodzi nad poprzedzający stopień o 25 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy więcej miejsca na stopę. Zazwyczaj w tego typu schodach montujemy podstopnicę wykonaną z białej płyty MDF o grubości 18 mm w kolorze białym, czarnym lub innym odcieniu z palety RAL. Podstopnica może być też drewniana jak pozostałe elementy tj. stopnie, słupy, poręcze, tralki. Wykonujemy schody zabiegowe, proste i ze spocznikiem.

Zdjęcia przedstawiają schody klasyczne z kapinosem. Grubość stopni drewnianych – 40 mm. Podstopnice wykonane z białej płyty MDF o grubości 18 mm. Listwy wykończeniowe w kolorze białym RAL 9003 o grubości 12 mm. Balustrada ze szkła hartowanego o grubości 10 mm mocowane na uchwytach punktowych (rotuły). Realizacja w Kielcach.

Schody dywanowe na beton – nowoczesne i solidne rozwiązanie

Schody dywanowe na beton to idealne rozwiązanie dla inwestorów ceniących sobie minimalizm i elegancję. Ten rodzaj schodów drewnianych charakteryzuje się brakiem kapinosa. ich charakterystyczna budowa przypomina swobodnie spływający dywan pomiędzy kondygnacjami. W przeciwieństwie do schodów klasycznych podstopnica musi być drewniana o grubości takiej samej jak stopnie. Zazwyczaj ta grubość mieści się pomiędzy 38 a 40 mm. Schody dywanowe na beton są bardziej zaawansowane pod względem produkcji jak i montażu.

Powyższe zdjęcia przedstawiają schody dywanowe na beton. Grubość stopni i podstopni – 40 mm. Materiał – dąb. Balustrada ze stali czarnej spawana w formie litery U – malowana proszkowo w kolorze czarnym.

Schody drewniane na beton – przykładowe realizacje na terenie miasta Kielce

Schody dywanowe na konstrukcji żelbetowej o grubości 40 mm.

Schody dywanowe na beton. Grubość stopni i podstopni 40 mm. Układ schodów proste ze spocznikiem. Balustrada ze szkła hartowanego o grubości 10 mm wycinana z tzw. ZĄB.

Schody drewniane z kapinosem o grubości 40 mm. Podstopnice białe, balustrada klasyczna wykonana z drewna.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.