...

Schody drewniane zabiegowe

Schody drewniane zabiegowe

Schody drewniane zabiegowe mają nietypowy kształt, charakteryzują się brakiem podestu (spocznika). Schody zabiegowe zazwyczaj na kilku pierwszych stopniach zaczynają zmieniać swoje wymiary i kierunek biegu. Podest zastąpiony jest wyprofilowanymi stopniami w kształcie trójkątów. Schody zabiegowe w większości przypadków biegną pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Schody tego typu stosowane są w małych przestrzeniach, zyskując na powierzchni całego domu lub mieszkania. Wbrew pozorom odpowiednio zaprojektowane i wykonane schody zabiegowe są wygodne w codziennym użytkowaniu.

Zalety schodów zabiegowych

Schody drewniane zabiegowe idealnie sprawdzają się niemal do każdego wnętrza. Są bardzo praktyczne w niewielkich domach i mieszkaniach dwupoziomowych, tam gdzie do dyspozycji mamy mniej powierzchni. Dużym atutem schodów zabiegowych jest bezpieczeństwo wynikające z faktu, że każdy ze stopni zabiegowych utrzymuje linię środkową biegu w takiej samej szerokości. Schody zabiegowe występują w wersji klasycznej z kapinosem i nowoczesnej dywanowej.

Z jakiego materiału wykonać schody zabiegowe?

Schody zabiegowe można wykonać z różnego rodzaju materiałów. Bardzo ważnym elementem jest dobór odpowiedniego drewna na schody. Każdy gatunek drewna będzie prezentował się inaczej pod względem wizerunku usłojenia i kolorystyki. Podstawowymi gatunkami drewna, z których wykonujemy schody to dąb, jesion i buk. Najchętniej wybieraną opcją są schody z drewna dębowego – dąb jest bardzo twardy i wytrzymały, można barwić go na wiele kolorów. Jesion również należy do drewna twardego, ma nieco bardziej rozłożystą fakturę usłojenia a przede wszystkim jest jaśniejszy, idealnie nadaje się do barwienia na jasne kolory.

Podstopnie można wykonać w kilku wariantach, z drewna, płyty MDF lub innego materiału takiego jak lacobel czy gres.

Balustrada do schodów zabiegowych

Balustradę do schodów zabiegowych można wykonać ze szkła hartowanego, stali wycinanej laserowo lub klasycznej drewnianej.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.