...

Schody samonośne

Schody drewniane samonośne – policzkowe

Schody drewniane samonośne to nic innego jak konstrukcja drewniana lub stalowa nie posiadająca masywnego stelaża np. żelbetonowej konstrukcji, która zazwyczaj zajmuje całą klatkę schodową. Przykładem schodów na konstrukcji samonośnej są schody policzkowe, które charakteryzują się lekką konstrukcją. Głównym elementem nośnym takich schodów są policzki (wangi), w których zamocowane są stopnie lub stopnie z podstopnicami w specjalnie wyfrezowanych kanałach.

Zdjęcie przedstawia schody samonośne na konstrukcji policzkowej. Układ schodów – zabiegowe. Policzki i tralki malowane na kolor biały. Stopnie dębowe w kolorze BRĄZ.

Schody drewniane samonośne – na konstrukcji stalowej

Kolejnym przykładem schodów samonośnych są schody na konstrukcji stalowej. Cechą charakterystyczną schodów na konstrukcji stalowej jest ich wygląd sprawiający wrażenie lekkości. Schody tego typu nadają się niemal do każdego wnętrza domu lub mieszkania.

Schody samonośne na konstrukcji stalowej wykonane z profilu zamkniętego – malowanego na kolor czarny. Stopnie i poręcze z drewna dębowego. Balustrada z prętów stalowych. Realizacja odbyła się na terenie miasta Wieliczka.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.