...

Schody drewniane na beton Śląsk – klasyczne i dywanowe

Schody drewniane to piękne i trwałe rozwiązanie do wnętrz. Mogą one dodawać ciepła i charakteru każdemu pomieszczeniu. Drewno jest materiałem bardzo popularnym ze względu na swoją naturalną urodę oraz możliwość dostosowania do różnych stylów aranżacyjnych. Istnieje wiele rodzajów drewna, które można wykorzystać do budowy schodów, każde o innym wyglądzie i właściwościach. Schody drewniane na beton wykonywane są z drewna głównie polskiego pochodzenia – dąb lub jesion. Dąb jest jednym z najpopularniejszych gatunków drewna stosowanych do produkcji schodów ze względu na swoją twardość, trwałość i eleganckie wykończenie. To gatunek drewna, który charakteryzuje się pięknym, wyraźnym usłojeniem i naturalnymi odcieniami, co nadaje schodom elegancki i klasyczny wygląd. Jesion również należy do twardego drewna, ale nie jest aż tak popularny. Jesion ma charakterystycznie rozłożyste usłojenie oraz kolorystykę wpadającą od jasnej po ciemną. 

schody drewniane śląsk
schody drewniane na beton Śląsk

Schody klasyczne czy dywanowe? – rożnice pomiędzy oba modelami

Schody drewniane klasyczne charakteryzują się wysuniętym o 25 mm noskiem, który ma za zadanie zwiększyć przestrzeń pod nogę. Schody drewniane na beton w wersji klasycznej można wykonać w układzie prostym, zabiegowym lub ze spocznikiem (podestem). Do owych schodów można zamontować podstopnicę wykonaną z drewna lub z płyty MDF w dowolnym kolorze. Przy schodach klasycznych mamy do wyboru balustrady wykonane ze stali drewna lub szkła. Poniższe realizacje przedstawiają schody drewniane klasyczne na terenie województwa śląskiego i okolic. 

schody drewniane na beton śląsk

Schody drewniane na beton Śląsk

schody drewniane śląskie

Schody drewniane Śląsk

Schody dywanowe stanowią eleganckie i wygodne rozwiązanie, które nie tylko dodaje stylu wnętrzu, ale także zapewnia ciepło i umożliwia komunikację pomiędzy kondygnacjami. Jak sama nazwa wskazuje schody dywanowe przypominają rozłożony dywan pomiędzy kondygnacjami. Elementy składające się na schody dywanowe czyli stopnie i podstopnice mają grubość 40 mm. Elementy te składane są ze sobą za pomocą specjalnych łączników oraz kleju. Schody dywanowe są idealnym rozwiązaniem dla inwestorów ceniących sobie minimalistyczny styl wykonania i prostotę. Do schodów dywanowych zalecamy balustrady wykonane ze szkła lub stali. 

schody dywanowe śląsk
schody dywanowe na beton śląsk

Jak dbać o schody drewniane? Co warto o nich wiedzieć?

Schody drewniane są wykonane z materiałów higoskopijnych, czyli szybko odziałowujących na zbyt niską lub za wysoką wilgotność w pomieszczeniu. Należy zwrócić uwagę na zalecaną wilgotność powietrza mieszczącą się w przedziale 45-60%. Najlepszym sposobem monitorowania tego parametru jest zakup zwykłego higrometru. Elementy drewniane zazwyczaj zabezpieczane są naturalnymi olejowoskami, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Najlepszym rozwiązaniem na utrzymanie schodów drewniancyh w idealnej kondycji jest stosowanie środków pielęgnacyjnych zalecanych przez producenta. Schody należy czyścić lekko zwilżoną ścierką lub mopem. Nie zalecane jest używanie chemicznych detergentów, które może negatywanie wpłynąć na strukturę drewna. Poniżej zdjęcia „Schody drewniane na beton Śląsk

schody drewniane na beton Śląsk
schody drewniane na beton Śląsk

Montaż schodów drewnianych na beton

Montaż schodów drewnianych może być zadaniem skomplikowanym i wymagającym precyzji, wiedzy i odpowiednich narzędzi. Warto jednak pamiętać, że w przypadku konkretnego projektu zawsze należy stosować się do instrukcji producenta i zastosować się do miejscowych przepisów budowlanych. 

Proces produkcji i montażu schodów drewiancych zaczyna się od odpowiednich pomiarów i wykonania odpowiedniego rysunku. Schody drewniane nie wybaczają niedociągnięć zarówno na etapie projektowania, produkcji jak i montażu. Schody montowane są do podłoża betonowego za pomocą specjalnych kotew i piany poliuretanowej. Beton należy zaizolować szkłem wodnym lub innym środkiem chemicznym mającym za zadanie odizolować wilgoś od powierzchni drewnianych. Montaż schodów drewnianych zazwyczaj trwa ok 2 – 3 dni roboczych.

Zdjęcie przedstawia schody drewniane klasyczne z białą podstopnicą i balustradą wykonaną ze szkła hartowanego o grubości 10 mm – mocowana do boku schodów. Schody z drewna dębowego o grubości 40 mm. Schody idealnie wkomponowują się w nowoczesny jak i klasyczny styl wnętrza domu. „Realizacja schody drewniane Śląsk”

schody drewniane Śląsk
schody drewniane Śląsk

Zdjęcie przedstawia schody dywanowe na beton wykonane z drewna dębowego o grubości 40 mm. Stopnie i podstopnice w szczotkowanej strukturze, zabezpieczone olejowoskiem VESTING w kolorze „MIST”. Do schodów została zamontowana balustrada ze szkła hartowanego o grubości 10 mm – wpuszczana w kanał schodowy. „Realizacja schody dywanowe na beton Śląsk”

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy AVANTE, obejrzenia naszych realizacji oraz do skorzystania z usług naszej firmy. Usługi świadczymy na terenie śląska i małopolski. 

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.