...

Schody drewniane na beton i na konstrukcji samonośnej Wieliczka

Schody drewniane w bardzo wielu przypadkach zaczęły stanowić jeden z ważniejszych elementów wystroju wnętrza domu. Na przestrzeni wielu lat projektowanie, produkcja oraz montaż schodów drewnianych przeszedł wiele transformacji. Schody są coraz to bardziej nowoczesne i bardziej skomplikowane do wykonania. Firma AVANTE SCHODY DREWNIANE wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie profesjonalizm, poczucie estetyki, terminowość oraz najlepsze dostępne na rynku materiały do produkcji i montażu schodów drewnianych. Nasze usługi świadczymy na terenie miasta Wieliczka i jego okolicach.

Schody drewniane na  beton – klasyczne lub dywanowe. Na które warto się zdecydować?

Schody drewniane na beton występują w dwóch wariantach. Pierwszym z nich są schody klasyczne z kapinosem. Schody klasyczne z kapinosem, czyli wysuniętym o 25 mm przed podstopnicę noskiem zapewniają większy komfort podczas korzystania ze schodów. W owym kapinosie można zamontować oświetlenie LED, które nada całości niepowtarzalnego uroku. W schodach drewnianych z kapinosem można dowolnie konfigurować postopnice (drewno, płyta mdf, szkło lacobel) i listwy przyścienne (drewno lub mdf lakierowany w dowolnym kolorze). Schody klasyczne występują w wersji prostej, zabiegowej oraz ze spocznikiem. Do schodów klasycznych idealnie komponują się balustrady ze stali czarnej, szkła, drewna lub w połączeniu kilku tych komponentów. Schody klasyczne lepiej sprawdzą się na klatkach zabiegowych ze względu na zwiększenie głębokości stopnia przez wysunięty kapinos.

Schody dywanowe na beton to alternatywa dla schodów klasycznych. Jest to konstrukcja minimalistyczna i nowoczesna – swoim wyglądem przypomina swobodnie rozłożony dywan pomiędzy kondygnacjami. Schody dywanowe na beton składają się ze stopni i podstopnic drewnianych o tej samej grubości – zazwyczaj jest to 38-40 mm. Do schodów dywanowych idealnie wkomponowują się balustrady ze szkła lub stali czarnej w minimalistycznym wzorze. Produkcja i montaż schodów dywanowych na beton jest nieco bardziej skomplikowana i wymagająca. Owa bryła nie wybacza niedociągnięć zarówno na etapie projektowania, produkcji jak i montażu. 

Powyższe zdjęcie przedstawia schody drewniane na beton z białą podstopnicą i balustradą typu „HARFA”. Stopnie dębowe w wersji RUSTIK. Realizacja w okolicach miasta Wieliczka

Zdjęcie przedstawia schody dywanowe na beton. Stopnie i podstopnice wykonane z drewna dębowego w wersji RUSTIK. Balustrada ze szkła hartowanego wpuszczana w kanał schodowy. Realizacja w mieście Wieliczka.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy AVANTE SCHODY DREWNIANE?

Schody drewniane to nasza pasja! Firma AVANTE specjalizuje się w profesjonalnym wykonawstwie schodów drewnianych na beton oraz na konstrukcji samonośnej. Dokładamy wszelkich starań aby nasze produkty i usługi były świadczone na jak najwyższym poziomie. Doradzamy i jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i uwagi naszych klientów. Ogromną wagę przykładamy do terminowości, jakości materiałów oraz do dobrych relacji z obecnymi i przyszłymi klientami. 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.