...

Schody drewniane Warszawa, Piaseczno, Wyszków mazowieckie

Schody drewniane to wyjątkowa ozdoba wnętrza i praktyczne rozwiązanie ciągu komunikacyjnego w domu. Są one wykonane z naturalnego drewna, co nadaje im eleganckiego wyglądu i ciepłej atmosfery. Drewno na schody może być różnych gatunków, takich jak dąb, buk, czy jesion, co daje szeroki wybór w kwestii wyglądu i koloru schodów. Schody drewniane są również bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poprzez odpowiednie zabezpieczenie elementów drewnianych olejami w technologii UV, można cieszyć się naturalnym wyglądem schodów drewnianych. Dodatkowo, drewno jest materiałem łatwym do konserwacji i naprawy, dlatego ewentualne uszkodzenia można łatwo naprawić bez konieczności wymiany całych schodów. Firma AVANTE zajmuje się profesjonalnym wykonawstewm schodów drewnianych na beton i schodów samonośych na terenie miasta stołecznego Warszawa jak i okolicznych miejscowościach – Piaseczno, Wyszków, Białołęka, Radzymin.

Jak dobrać schody drewniane do wylanej konstrukcji żelbetowej?

Odpowiednio wykonane schody drewniane na konstrukcji żelbetowej powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w branży stolarskiej nasze schody dostosowywujemy do potrzeb klienta. Istnieje wiele różnych rodzajów schodów drewnianych, takich jak schody proste, zabiegowe czy z podestem (spocznikiem dzielącym biegi schodowe). Można także zastosować różne wzory i ozdoby na poręczach, stopniach czy balustradach, aby nadać im unikalnego charakteru. Wyróżniamy dwa modele schodów – klasyczne z kapinosem i dywanowe. Informacje na ich temat znajdą Państwo poniżej. 

Schody klasyczne z kapinosem

Schody drewniane na beton w formie klasycznej charakteryzują się wysuniętym o 25 mm noskiem, który ma za zadanie zwiększyć przestrzeń pod „nogę”. Schody klasyczne składają się ze stopni z litego drewna dębowego lub jesionowego, dodatkowym elementem w schodach klasycznych są podstopnice wykonane z litego drewna o grubości 20 mm lub z płyty MDF 18 mm w dowolnym kolorze. Do schodów klasycznych można zamontować balustradę zarówno z drewna, stali jak i szkła. Schody tego typu wkomponowują się niemal w każdy wystrój wnętrza domu. Realizacja ’ Schody drewniane na beton Warszawa ” przedstawia schody dębowe z białą podstopnicą i balustradą tradycyjną (stal + drewno).

schody drewniane na beton warszawa
schody dywanowe na beton piaseczno - z balustradą szklaną

Schody dywanowe na beton z balustradą szklaną

Schody dywanowe to propozycja dla inwestorów ceniących sobie minimalistyczny styl, prostotę i elegancję ukrytą w drewnie. Schody dywanowe na beton nie posiadają kapinosa – elementu występującego w powyżej opisanych schodach klasycznych. Elementy składające się na schody dywanowe – stopnie i podstopnice mają grubość 40 mm i są ze sobą połączone za pomocą kleju i wkętów. Schody dywanowe na beton wymagają precyzyjnego pomiaru i wykonania, elementów tych nie da się przestawiać (zmiana kątu biegu nie wchodzi w grę). Schody dywanowe na beton najlepiej prezentują się z balustradą ze szkła hartowanego wpuszczanego w kanał lub mocowanego do betonu za pomocą uchwytów punktowych (rotule). Realizacja „Schody dywanowe na beton Warszawa „

Przykładowe realizacje schodów drewnianych na beton:

Realizacja  przedstawia schody klasyczne wykonane z drewna dębowego + barierka stalowa typ „U” wykonana z profili 30×30 mm + oświetlenie LED zamocowane w kapinosach.

Schody drewniane na beton Warszawa

schody drewniane na beton piaseczno warszawa
schody drewniane Łomianki

Zdjęcie przedstawia schody klasyczne dębowe z białą podstopnicą + listwy przyścienne białe + balustrada klasyczna wykonana z profili stalowych 20×20 mm + słupy drewniane 75×75 mm + poręcz drewniana 50×40 mm. 

Schody drewniane Wyszków

Realizacja „Schody drewniane Warszawa” – schody wykonane z drewna dębowego wraz z balustradą szklaną o grubości 10 mm. Barierki szklane to konstrukcje, które służą do zabezpieczenia otworów na balkonach, tarasachlub schodach. Są wykonane z solidnego szkła hartowanego lub laminowanego, które jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Balustrady szklane można zastosować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Mają one wiele zalet, takich jak estetyczny wygląd, przezroczystość, która wpuszcza dużo światła do pomieszczeń i pozwala na cieszenie się pięknymi widokami. Ponadto szkło jest łatwe do utrzymania czystości i zapewnia ochronę przed wiatrem i deszczem. Balustrady szklane są również bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Mogą być montowane na różne sposoby, na przykład przy pomocy specjalnych uchwytów lub zamontowane bezpośrednio do podłogi. Jest wiele różnych wzorów i stylów balustrad szklanych, które można dopasować do indywidualnych wymagań i preferencji.

schody drewniane Warszwa

Schody drewniane Piaseczno

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.