...

Schody drewniane na beton Siewierz – klasyczne i dywanowe

Schody drewniane są bardzo często stosowane do obłożenia konstrukcji żelbetowej. Drewno nadaje wnętrzu przytulnego klimatu a zarazem bardzo coraz częściej staje się wizytówką domów jednorodzinnych lub mieszkań. Schody drewniane wykonywane są zazwyczaj z drewna pochodzenia polskiego – dąb lub jesion. Obydwa te gatunki są bardzo twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Stopnie drewniane przeważnie wykonywane są z litego drewna o grubości 40 mm co przekłada się na ich wytrzymałość i możliwość późniejszej regeneracji i odnowy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Nasze usługi świadczymy na terenie miasta Siewierz i okolicznych miejscowościach. Bardzo chętnie podejmujemy się skomplikowanych zleceń, jak i tych prostych.

schody drewniane na beton Siewierz

Schody drewniane Siewierz – nasze realizacje. 

Zdjęcie przedstawia komplet schodów drewnianych na beton. Stopnie zostały wykonane z drewna dębowego o grubości 40 mm w wersji RUSTIKALNEJ. Podstopnice z białęj płyty MDF 18 mm. Całość zwieńcza balustrada typu „HARFA” – profile stalowe 20×20 mm malowane proszkowo. Schody w wersji zabiegowej, są bardzo wygodne a zarazem oszczędzają przestrzeń domu, schody proste lub ze spocznikiem potrzebują o wiele więcej miejsca.

Schody klasyczne z kapinosem czy dywanowe?

Schody drewniane na beton dzielimy na dwie grupy – schody klasyczne z wysuniętym o 25 mm noskiem lub schody dywanowe przypominające spływający pomiędzy kondygnacjami dywan. Schody klasyczne mogą być zamontowane w praktycznie każdym domu, ich styl idealnie wkomponowuje się we wnętrza tradycyjne jak i nowoczesne. Do schodów klasycznych można wykonać podstopnice drewniane – lite drewno o grubości 20 mm lub z płyty MDF w dowolnym kolorze. Idealnym dodatkiem do takich schodów są białe listwy przyścienne i balustrady wykonane z drewna, stali lub szkła.

Schody dywanowe to nowoczesna i smukła konstrukcja, stopień i podstopień są tej samej grubości – 40 mm i nie posiadają wysuniętego kapinosa, który w schodach klasycznych spełnia funkcję przedłużenia głębokości pod „nogę”. Schody dywanowe wymagają więcej miejsca, aby były wygodne betonowe stopnie muszą mieć co najmniej 28 cm głębokości. Schody dywanowe wkomponowują się we wnętrzna klasyczne jak i nowoczesne. Do schodów dywanowych bardzo chętnie wybierane są balustrady ze szkła hartowanego. Szkło hartowane nadaje schodom przejrzystości i lekkości.

Zdjęcie przedstawia schody dywanowe wykonane z drewna dębowego. Do schodów została zamonotowana balustrada ze szkła hartowanego – wpuszczana w specjalnie wyfrezowanym kanale. Schody z podestem (platformą dzielącą biegi schodowe). Realizacja – schody drewniane Siewierz

schody drewniane Siewierz - dywanowe ze szklaną balustradą
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.