...

Schody drewniane Jaworzno, Mysłowice, Tychy, Bieruń, Sosnowiec, Chrorzów

Produkcja schodów drewnianych jest procesem, który wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności i narzędzi. Firma AVANTE specjalizuje się w produkcji i montażu schodów drewnianych  na konstrukcji żelbetowej i samonośnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży stolarskiej nasze usługi świadczone są na jak najwyższym poziomie. Dobrze wykonane schody drewniane zaczynają się już na etapie projektowania i odpowiedniego dobrania materiałów tak, aby schody były wygodne i służyły przez wiele lat.

Rodzaje schodów drewnianych na konstrukcji żelbetowej:

schody drewniane Sosnowiec, Mysłowice, Tychy, Bieruń, Chorzów, Bytom

Schody drewniane na beton – dywanowe

Schody dywanowe na beton to nowoczesna konstrukcja i minimalistyczny styl wykonania. Swoją bryłą przypominają dywan spływający pomiędzy kondygnacjami. Schody dywanowe składają się ze stopni i podstopnic o grubości 38-40 mm. Do schodów tego typu idealnym rozwiązaniem są balustrady wykonane ze szkła, stali, drewna lub połączenia kilku tych materiałów. Schody przedstawione na zdjęciu wykonane zostały z drewna dębowego idealnie sprawdzającego się podczas codziennego użytkowania. Drewno dębowe jest twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Schody zostały zaimpregnowane olejem twardym w technologii UV LED. Do schodów została zamontowana balustrada ze szkła hartowanego o grubości 10 mm wpuszczana w specjalnie wyfrezowanym kanale. Realizacja Mysłowice

Schody klasyczne z kapinosem

Schody drewniane klasyczne to elegancki i trwały wybór do wielu rodzajów wnętrz. Charakteryzują się one tradycyjnym, ponadczasowym stylem, który pasuje do wielu różnych aranżacji. Oto kilka cech charakterystycznych schodów drewnianych klasycznych:

Główną cechą charakterystyczną dla schodów klasycznych jest wysunięty o 25 mm kapinos (nosek), który w wielu przypadkach pozwala na wykonanie wygodniejszych schodów. Zaletą schodów klasycznych jest możliwość dokonania wyboru wykonania podstopnic w kilku wariantach:
-płyta MDF 18 mm obustronnie laminowana w dowolnym kolorze
-podstopnice drewniane w kolorze stopni lub innym z przedstawionej przez nas palety

Przedstawione zdjęcie prezentuje schody klasyczne wykonane z drewna dębowego. Stopnie o grubości 40 mm, podstopnice z białej płyty MDF. Elegancki wygląd zawdzięczamy także balustradzie wykonanej ze szkła hartowanego mocowanego za pomocą uchwytów punktowych. Realizacja Sosnowiec.

schody klasyczne z balustradą szklaną Sosnowiec Mysłowice
schody samonośne kraków wieliczka małopolska

Materiały do produkcji i montażu schodów drewnianych oraz balustrad

Schody drewniane wymagają doboru odpowiednich materiałów użytych do produkcji jak i montażu schodów. Najlepszą decyzją jest wybór twardego drewna do wykonania stopni – dąb lub jesion. Kolejnym etapem jest wybór powłoki zabezpieczającej schody – może to być lakier chemiczny lub bardzo dobrej jakości olej utwardzany lampami LED. Oleje stosowane są praktycznie w 99% wykonywanych przez nas schodów. Zaletami takiego rozwiązania są:
-możliwość naturalnego oddychania drewna
-łatwa regeneracja i odnowa elementów zabezpieczonych olejem
-brak szkodliwych substancji zawartych w oleju
-naturalne odzwierciedlenie wyglądu drewna

Kolejny etap to balustrada – musi zostać solidnie wykonana, tak aby była bezpieczna i funkcjonalna. Każda balustrada wykonywana jest wedle upodobań i wizji klienta. Realizacja Jaworzno

Jeśli planujesz zainstalować schody drewniane klasyczne w swoim domu, warto skonsultować się z doświadczonym stolarzem lub firmą specjalizującą się w produkcji schodów, aby dostosować projekt do Twoich potrzeb i preferencji. Nasze usługi świadczymy na terenie województwa małopolskiego śląskiego i podkarpackiego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, galerią zdjęć oraz do skorzystania z usług firmy AVANTE.
schody drewniane Jaworzno Mysłowice Tychy

Przykładowe realizacje wraz z opisami:

schody drewniane Jaworzno Mysłowice Tychy

Schody klasyczne dębowe w wersji RUSTIK z białymi podstopnicami i balustradą stalową typu NIEŁAD. Wersja RUSTIKALNA charakteryzuje się sporą ilością sęków i pęknięć uzupełnionych czarnym woskiem. Kolor schodów – PURE (bezbarwny olej). Balustrada w kolorze RAL 7011. 

Schody dywanowe w wersji NATUR – czyste drewno. Balustrada wykonana z płaskownika – malowana proszkowo w kolorze czarnym. Schody częściowo zabiegowe. Kolor PURE
schody drewniane Jaworzno Mysłowice Tychy
Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.