...

Schody drewniane Dojazdów – klasyczne i dywanowe

Budujesz lub remontujesz dom w miejscowości Dojazdów? Firma AVANTE specjalizuje się w produkcji i montażu schodów drewnianych na beton i na konstrukcji samonośnej. Schody drewniane w dzisiejszych czasach spełniają także funkcję wystroju wnętrza, stąd coraz bardziej popularne jest umieszczanie schodów na wprost salonów. Schody drewniane wykonane z drewna dębowego lub jesionowego nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru i ciepła. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich schodów i balustrad, tak aby były wygodne i spełniełniały wszystkie normy bezpieczeństwa. Oto kilka przydotnych informacji na temat możliwości konfiguracji schodów drewnianych. 

schody drewniane Dojazdów

Schody klasyczne z kapinosem – realizacja Dojazdów

Podczas projektowania schodów drewnianych należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak kształt, rozmiar, styl architektoniczny budynku oraz dostępne miejsce. Schody mogą być proste, zabiegowe lub ze spocznikiem – platformą dzielącą biegi schodów. Zdjęcie przedstawia schody drewniane klasyczne z kapinosem. Nazwa schodów z kapinosem pochodzi od wysuniętego o 25 mm przed podstopnice noska (kapisnosa), który ma za zadanie zwiększyć głębokość stopnia w miejscu stawiania stopy. Atutem zastosowania kapinosa jest możliwość konfiguracji podstopnicy – można zrobić je z drewna, płyty MDF w dowolnym kolorze lub ze szkła lacobel. Dodatkowo w kapinosie można zainstalować oświetlenie LED. Do schodów klasycznych polecamy balustrady z drewna, stali lub szkła. 

Schody dywanowe na beton. Czy to dobre rozwiązanie?

Schody dywanowe na beton to idealne rozwiązanie dla inwestorów ceniących sobie minimalistyczny styl wykonania i prostotę w kształcie. Nazwa schodów dywanowych pochodzi od wrażenia spływającego dywanu pomiędzy kondygnacjami. Schody dywanowe składają się ze stopni i podstopnic o grubości 38 – 40 mm. Elementy te połączone są ze sobą za pomocą kleju, wkrętów i „obcego pióra”. Schody dywanowe najczęściej występują w połączeniu z balustradą ze szkła hartowanego dokręcanego do boku schodów lub wpuszczanego w specjalnie wyfrezowanym kanale. 

schody dywanowe Dojazdów

Realizacja: Schody drewniane Dojazdów

schody dywanowe Dojazdów

Realizacja: Schody dywanowe Dojazdów

Montaż i odpowiednie użytkowanie schodów drewnianych

Aby schody drewniane były poprawnie wykonane i zamontowane należy wykonać dokładny pomiar i rysunki. Montaż schodów zazwyczaj trwa 2 – 3 dni robocze. Schody drewniane montowane są na specjalnych kotwach chemicznych i piance poliuretanowej. Schody betonowe należy przedtem oczyścić z większych zanieczyszczeń i zagruntować podłoże. Po wykonaniu i montażu schodów drewnianych zalezamy naszym klientom stosowanie środków do drewna producenta olejów VESTING. Schody zabezpieczone olejem tej marki są odporne na zużycie. Należy zadbać aby w domu panowały odpowiednie warunki dla drewna – wilgotność w pomieszczeniu w granicach 45-55% i temperatura 18-22 stopnie. Drewno jest materiałem higroskopijnym – narażonym na wchłanianie wilgoci. 

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.