...

Schody drewniane na beton Brzesko, Bochnia – klasyczne i dywanowe

Schody drewniane są popularnym i estetycznym rozwiązaniem w wielu domach i budynkach. Drewno jest materiałem, który dodaje ciepła i charakteru do pomieszczenia, dlatego schody z tego materiału są często wybierane ze względu na swoją trwałość i atrakcyjny wygląd.

Istnieje wiele rodzajów drewna, które można wykorzystać do produkcji schodów, w tym dąb lub jesion. Każdy gatunek drewna ma swoje własne cechy, takie jak twardość, kolor i wzór słojów, co pozwala dopasować schody do indywidualnych preferencji estetycznych oraz wymagań dotyczących trwałości.

Projektowanie schodów drewnianych wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak dostępna przestrzeń, kształt schodów, nachylenie, a także ich funkcjonalność i bezpieczeństwo. Istotne jest również odpowiednie wykończenie drewna, które może obejmować lakierowanie, olejowanie lub bejcowanie, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami i zapewnić trwałość.

Produkcja i montaż schodów drewnianych może być dużym wyzwaniem, dlatego ważne jest skorzystanie z usług doświadczonego rzemieślnika lub firmy specjalizującej się w tego rodzaju pracach, aby zapewnić solidność i bezpieczeństwo wykonania całej usługi. Nasze usługi świadczymy na terenie miast: Bochnia, Brzesko i okolicach.

schody drewniane Brzesko Bochnia

Projekt: Schody drewniane Brzesko

Model schodów: dywanowe na beton

Rodzaj drewna użytego do produkcji schodów: drewno dębowe lite o grubości 40 mm, zabezpieczone olejem w technologii UV

Rodzaj balustrady: stalowa, wykonana z płaskownika o przekroju 6×20 mm + poręcz drewniana 20×30 mm

Miejsce montażu: Brzesko- dom jednorodzinny

Schody drewniane na beton – który model będzie najlepszym rozwiązaniem? 

Schody drewniane na beton dzielą się na dwa rodzaje – schody drewniane klasyczne z kapinosem i schody dywanowe. Schody drewniane klasyczne charakteryzują się schludnym kształtem i elegancją, idealnie wkomponowują się zarówno do wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych. Cechą charakterystyczną owego modelu jest wysunięty o 25 mm kapinos, który ma za zadanie zwiększyć głębokość stopnia – miejsce, w którym stawiamy stopę. Do schodów drewnianych klasycznych możemy zamontować podstopnicę w trzech wersjach – drewnianą, z płyty MDF w dowolnym kolorze, ze szkła lacobel. Dodatkowym atutem stopni klasycznych jest możliwość wyfrezowania kanału pod oświetlenie LED. Elementy schodów klasycznych najczęściej zabezpieczane są olejem twardym w technologii UV. Dodatkową opcją dla schodów z kapinosem jest wykonanie listew przyściennych z płyty MDF lub drewna.

Projekt: Schody drewniane Bochnia

Model schodów: klasyczne z kapinosem

Rodzaj drewna użytego do produkcji schodów: drewno dębowe lite o grubości 40 mm, zabezpieczone olejem w technologii UV

Podstopnice: biały MDF dwustronnie laminowany 18 mm – biały półmat

Listwy przyścienne: mdf 12×60 mm w kolorze białym

Rodzaj balustrady: stalowa, wykonana z profili 20×20 mm malowanych proszkowo – harfa

Miejsce montażu: Bochnia- dom jednorodzinny

schody drewniane Brzesko Bochnia

Schody dywanowe – nowoczesna bryła

Schody dywanowe na beton są coraz częściej wybieranym przez klientów modelem schodów. Są to schody składające się ze stopni i podstopni wykonanych z drewna litego o grubości 38 – 40 mm. Swoim wyglądem przypominają spływający dywan pomiędzy kondygnacjami. Cenione są za swoją prostotę i nowoczesny design. W przeciwieństwie do schodów klasycznych nie posiadają wysuniętego noska. Schody dywanowe występują w wersji na beton oraz na konstrukcji samonośnej. Zazwyczaj siłą usztywniającą schody dywanowe samonośne jest balustrada ze szkła hartowanego oraz wewnętrzna konstrukcja stalowa zabezpieczająca całość schodów.

Model schodów: dywanowe

Rodzaj drewna użytego do produkcji schodów: drewno dębowe lite o grubości 40 mm, zabezpieczone olejem w technologii UV

Podstopnice: drewniane – 40 mm

Listwy przyścienne: drewniane 12×40 mm

Rodzaj balustrady: „NIEŁAD” – rama z profili 30×30 mm + wypełnienie z profili 15×15 mm

Miejsce montażu: Brzesko – dom jednorodzinny

schody dywanowe na beton Brzesko Bochnia

Schody drewniane występują w kilku wersjach układu – są to schody zabiegowe, posiadające kilka stopni w kształcie trójkątów, schody ze spocznikiem – dzielącą dwa lub więcej biegów platformę umieszczoną zazwyczaj w połowie klatki schodowej i schody proste – biegnące od parteru na piętro w jednej linii.

Do schodów zarówno klasycznych jak i dywanowych możemy wykonać balustrady ze szkła, stali lub drewna. Balustrada jest idealnym dopełnieniem schodów i ma za zadanie spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa oraz przykuwać wzrok odwiedzających nasze domy gości. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy AVANTE i skorzystania z naszych usług.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.