...

Schody drewniane Bieruń, Tychy, Mysłowice

Schody drewniane na konstrukcji żelbetowej to popularne rozwiązanie, które łączy naturalny i estetyczny wygląd drewna z trwałością. Wieloletnie doświadczenie i profesjonalne podejście do klienta pozwala nam na produkcję i montaż wysokiej jakości schodów na beton oraz samonośnych na konstrukcji stalowej. Drewno to materiał, który nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i ciepła. W opisie zamieszczonym poniżej przedstawiamy Państwu krótki opis na temat rodzajów schodów, balustrad i wykończenia.

Klasyczne schody drewniane z kapinosem

Główną cechą charakterystyczną dla schodów klasycznych jest wysunięty o 25 mm kapinos (nosek). Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie uzyskać więcej przestrzeni pod nogę. Drugą zaletą schodów z kapinosem jest możliwość konfiguracji podstopnic – do wyboru mamy podstopnie wykonane z drewna, płyty MDF w dowolnym kolorze oraz szkła lacobel. Zdjęcie przedstawia schody klasyczne z białymi podstopnicami z MDF 18 mm. Balustrada została wykonana ze szkła hartowanego o grubości 10 mm – montaż na uchwytach punktowych ze stali nierdzewnej. Elementem zapobiegającym brudzeniu się ścian są listwy białe z MDF 12×60 mm wycinane na centrum obróbczym. Realizacja Bieruń
schody drewniane na beton Bieruń Tychy
schody drewniane na beton Bieruń Tychy

Schody drewniane na beton – rodzaje i wersje drewna

Schody drewniane głównie wykonujemy z polskich gatunków drewna – z dębu lub jesionu. Oba gatunki są twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dąb jest drewnem bardziej zbitym i jednolitym w przeciwieństwie do drewna jesionowego, które ma rozłożystą strukturę usłojenia i różnorodne barwy poszczególnych kantówek.

Następnym krokiem jest wybór pomiędzy dwoma wersjami struktury stopni:
-wersja RUSTIK posiada liczne sęki i pęknięcia wypełnione specjalną czarną szpachlą
-wersja NATUR to rodzaj czystej struktury bez większych sęków i pęknięć

Zdjęcie przedstawia schody klasyczne w wersji rustikalnej z balustradą ze stali czarnej w wersji NIEŁAD. Balustrada została pomalowana proszkowo – kolor RAL 7011
Realizacja Tychy

Schody dywanowe na beton

Schody dywanowe na beton to prosta i nowoczesna konstrukcja wybierana przez klientów ceniących sobie minimalistyczny styl wykonania. Na schody tego typu składają się stopnie i podstopnice o grubości 40 mm. Odpowiednie wykonanie i montaż takich schodów sprawia wrażenie jednolitej bryły – rozłożonego dywanu spływającego pomiędzy piętrami. Do schodów dywanowych można zamontować balustradę ze szkła, stali, drewna lub w połączeniu tych elementów. Zdjęcie przedstawia schody dywanowe z balustradą wykonaną z płaskownika 20×6 mm.

schody dywanowe na beton Bieruń Tychy

Kolorystyka i opcje wykończenia schodów

Struktura szczotkowana czy gładka? Która opcja sprawdzi się w domowych warunkach?

Stopnie drewniane w opcji szczotkowanej to rozwiązanie mające na celu optyczne uwydatnienie usłojenia drewna i utworzenie antypoślizgowej powłoki sprawdzającej się w codziennym użytkowaniu. Stopnie w wersji gładkiej są bardziej śliskie i podatne na zarysowania.

Elementy drewniane można zabezpieczyć olejem twardym w kilkunastu wersjach kolorystycznych – dostarczamy wzorniki kolorów do wyboru przez klienta.

schody drewniane dywanowe na beton Bieruń Tychy Mysłowice
schody samonośne Tychy Bieruń Mysłowice

Schody samonośne – na konstrukcji stalowej

Schody samonośne to rozwiązanie dla klientów nie posiadających wylanej konstrukcji żelbetowej. Zaletą schodów samonośnych jest możliwość dowolnej konfiguracji kształtu i wyglądu schodów. Tego tupu konstrukcja sprawia wrażenie lekkiej i nowoczesnej. Atutem schodów na konstrukcji samonośnej jest możliwość wykorzystania wolnej przestrzeni pod schodami. Schody samonośne mogą występować w wersji prostej, zabiegowej i ze spocznikiem. Do schodów samonośnych można wykonać balustradę ze szkła, stali lub drewna.

Zapraszamy do skorzystania z usług firmy AVANTE, odwiedzenia galerii realizacji i zapoznania się z naszą ofertą w pozostałych zakładkach. Usługi świadczymy na terenie miast: Tychy, Bieruń, Mysłowice i okolicach.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.