...

Schody drewniane Katowice – samonośne i na beton

Katowice to miejscowość, w której chciałbyś wykonać schody drewniane do swojego domu lub mieszkania? Nasza firma specjalizuje się w kompleksowym wykonaniu i montażu schodów drewnianych wraz z balustradami ze szkła, stali, drewna lub połączenia tych elementów. Dbamy o każdy detal związany z produkcją i montażem schodów tak aby nasi klienci mogli bezpiecznie i wygodnie korzystać z naszych schodów.

Schody drewniane to popularny wybór w wielu wnętrzach, zarówno w domach, jak i biurach czy innych miejscach użyteczności publicznej. Drewno jest materiałem, który nadaje pomieszczeniom ciepło, naturalny wygląd i elegancję. Oto kilka informacji na temat schodów drewnianych:
schody drewniane katowice na beton i samonośne
schody drewniane katowice na beton i samonośne

Rodzaje drewna używanego do produkcji schodów:

Schody drewniane można wykonać z różnych rodzajów drewna, takich jak dąb, buk, jesion, klon, orzech, itp. Wybór zależy od preferencji estetycznych i budżetu. Zarówno dąb jak i jesion to najchętniej wybierane gatunki, charakteryzują się wysoką odpornością na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Konstrukcja: Schody drewniane składają się z kilku głównych elementów, takich jak stopnie, podstopnie, balustrady, poręcze i słupki. Konstrukcja musi być solidna i stabilna, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Wyróżniamy schody proste, zabiegowe i ze spocznikiem.

Wykończenie i zabezpieczenie schodów:

Drewno może być wykończone na różne sposoby, na przykład lakierowane, olejowane lub woskowane. Wybór zależy od indywidualnych preferencji estetycznych i pożądanego efektu. Najczęściej wybieraną formą zabezpieczenia elementów drewnianych jest olej twardy w technologii LED. Ten produkt charakteryzuje się kilkoma bardzo ważnymi cechami takimi jak:
-naturalny wygląd drewna
-swobodne oddychanie materiału
-łatwość w impregnacji lub późniejszej regeneracji

Elementem poprawiającym wygląd schodów jest możliwość wyboru szczotkowanej struktury drewna. Proces szczotkowania uwidacznia usłojenie drewna oraz zapewnia lepszą przyczepność do elementów szczotkowanych (antypoślizgowe). Sprawdza się to świetnie w przypadku gdy w domach są dzieci.

Schody drewniane na beton katowice
schody klasyczne na beton katowice

Schody klasyczne z kapinosem

Schody klasyczne z kapinosem to rodzaj schodów, które charakteryzują się wysuniętym noskiem poza podstopnice zazwyczaj o 25mm. Zastosowanie takiego rozwiązania często poprawia wygodę użytkowania schodów. Ten typ schodów idealnie wkomponowuje się zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i tych tradycyjnych. Do schodów z kapinosem można zastosować podstopnice wykonane z drewna lub płyty MDF w dowolnie wybranym kolorze RAL. Zdjęcie przedstawia schody dębowe z białą podstopnicą. Balustrada wykonana ze szkła hartowanego mocowanego na uchwytach punktowych. Listwy przyścienne MDF 12 x 60 mm w kolorze białym. Atutem schodów klasycznych jest możliwość zamontowania podświetlenia LED, które często nadaje schodom ciekawego klimatu.

Schody dywanowe – proste, zabiegowe i ze spocznikiem

Drugim rozwiązaniem na obłożenie konstrukcji żelbetowej są schody dywanowe. Jest to propozycja dla klientów ceniących sobie minimalistyczny styl i prostotą bryłę. Na schody dywanowe składają się stopnie i podstopnice o grubości 40 mm. Owe elementy są ze sobą skręcane i sklejane co w efekcie pozwala na uzyskanie jednolitego efektu spływającego dywanu. Do schodów dywanowych proponujemy balustrady wykonane ze szkła, stali lub drewna. Schody dywanowe mogą występować w formie prostej, zabiegowej bądź ze spocznikiem.

schody dywanowe na beton Katowice

Schody samonośne na konstrukcji stalowej

Schody na konstrukcji stalowej to rodzaj schodów, które są wspierane i zbudowane z wykorzystaniem stali jako głównego materiału konstrukcyjnego. Konstrukcje stalowe są popularnym wyborem ze względu na ich trwałość, wytrzymałość i możliwość dostosowania do różnych potrzeb projektowych. Schody tego typu mogą być stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych, przemysłowych lub użyteczności publicznej.
schody samonośne na konstrukcji stalowej katowice
schody samonośne na konstrukcji stalowej katowice

Schody na konstrukcji stalowej mogą przyjmować różne formy i style, dzięki czemu można je dostosować do estetyki wnętrza budynku. Stal może być malowana na różne kolory lub pozostawiona w naturalnym kolorze, w zależności od preferencji projektanta. W projektowaniu schodów na konstrukcji stalowej należy uwzględnić normy bezpieczeństwa i przepisy budowlane, aby zapewnić użytkownikom bezpieczne i wygodne użytkowanie. To obejmuje aspekty takie jak nachylenie schodów, wysokość podestów, poręcze i stopnie o odpowiednich wymiarach.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galerią realizacji, ofertą i skorzystania z naszych usług! Nasze usługi świadczymy na terenie śląska i małopolski ze szczególnym uwzględnieniem miasta Katowice.
schody samonośne Katowice
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.