...

Schody drewniane na beton i na konstrukcji stalowej Chrzanów.

Schody drewniane na beton i na konstrukcji stalowej wymagają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia firmy zajmującej się produkcją i montażem schodów. Schody muszą być odpowiednio zaprojektowane, tak aby pasowały do wnętrza domu oraz spełniały wszystkie normy bezpieczeństwa. Warto wspomnieć o odpowiednim wysuszeniu i wyselekcjonowaniu materiału użytego do produkcji schodów. Firma AVANTE SCHODY DREWNIANE specjalizuje się w profesjonalnym wykonawstwie schodów drewnianych na terenie miasta Chorzów i jego okolicach. 

Schody drewniane na beton – klasyczne czy dywanowe?

Decydując się na wykonanie schodów drewnianych musimy poznać różnicę pomiędzy dwoma modelami schodów. Pierwszy najchętniej wybierany model schodów drewnianych to schody klasyczne z kapinosem. Są to schody, które idealnie wkomponowują się we wnętrza tradycyjne jak i te nowoczesne. Schody drewniane z kapinosem podatne są na wiele konfiguracji takich jak połączenie stopnia z podstopnicą. Stopnie wykonywane są z drewna dębowego lub jesionowego, podstopnice mogą być wykonane z tego samego materiału lub z płyty MDF w dowolnym kolorze. Wysunięty o 25 mm kapinos zwiększa głębokość stopnia, co przekłada się na zwiększenie wygody podczas codziennego użytkowania.

Powyższe zdjęcia przedstawiają schody drewniane z kapinosem w wersji RUSTIK. Stopnie dąb 40 mm, podstopnice biała płyta MDF. Balustrada typu „HARFA”. Realizacja w okolicach miasta Chrzanów.

Schody dywanowe na beton – wady i zalety 

Schody dywanowe na beton to konstrukcja minimalistyczna i nowoczesna. Elementy składowe schodów dywanowych – stopnie i podstopnice wykonywane są z litego drewna o grubości 38-40 mm. Schody dywanowe swoim kształtem przypominają rozłożony dywan pomiędzy kondygnacjami. Schody dywanowe idealnie sprawdzają się na dużych i przestronnych klatkach schodowych, gdzie uwidaczniają swoją niepowtarzaną bryłę. Schody dywanowe potrzebują dobrze wylanego podłoża – na schodach zabiegowych (trójkątnych) niekiedy nie polecamy montażu schodów dywanowych ze względu na wygodę i bezpieczeństwo w użytkowaniu.

Schody na konstrukcji stalowej – samonośne

Schody na konstrukcji stalowej – samonosne to rozwiązanie dla klientów, którzy nie zdecydowali się na wylanie schodów żelbetowych. Schody na konstrukcji stalowej są podatniejsze na konfigurację i zaprojektowanie wzoru. Schody można wykonać w wersji ażurowej lub zabudowanej. Schody ażurowe nie mają podstopnic, co przekłada się na delikatniejszą bryłę oraz wprowadzenie większej ilości światła do pomieszczenia. Schody samonośne na konstruckji stalowej występują zarówno w wersji prostej, zabiegowej lub ze spocznikiem dzielącym dwa lub więcej biegów.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.