Ile kosztują schody drewniane w Krakowie? Elementy składowe do wyceny schodów

Ile kosztują schody drewniane? – to pytanie zadawane przez wielu klientów, którzy są na etapie budowy domu lub wykańczania wnętrza. Koszt schodów drewnianych uzależniony jest od wielu czynników. W tym artykule postaramy się wyjaśnić co tak naprawdę ma wpływ na cenę owych schodów.

Wymiary klatki schodowej - konstrukcji betonowej

Istotnym elementem wpływającym na cenę schodów drewnianych są wymiary wylanej konstrukcji żelbetowej: długość i głębokość stopnia oraz wysokość podstopnia, wymiar spocznika lub liczba schodów zabiegowych. Te parametry przyczyniają się do ceny schodów drewnianych – ważna jest ilość wykorzystanego materiału oraz czasu pracy podczas wykonywania zlecenia.

Typ schodów drewnianych - dywanowe lub klasyczne z kapinosem

Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na koszt schodów drewnianych jest model schodów. W procesie produkcji poszczególnych schodów wykorzystywana jest różna ilość materiałów a przede wszystkim czasu pracy. W naszej firmie produkujemy i montujemy schody drewniane na beton w formie klasycznej z kapinosem i nowoczesne dywanowe.

Schody klasyczne z kapinosem charakteryzują się wysuniętym o 25 mm „noskiem” przed podstopniem. Poprzez zastosowanie takiego rozwiązania zyskujemy większą głębokość stopnia, poprzez co schody są wygodniejsze. W schodach klasycznych stopnie mają zazwyczaj grubość 40 mm a podstopnice od 10 do 20 mm.

Schody dywanowe to nowoczesne rozwiązanie, które doceniane jest wśród klientów ceniących sobie minimalistyczny styl wykonania i prostotę w swoim kształcie. Schody dywanowe na beton wymagają więcej materiałów podczas produkcji i większego nakładu pracy. Stopnie i podstopnie mają grubość 40 mm.

Ile kosztują schody zabiegowe, proste i z podestem?

Tańszym rozwiązaniem są schody drewniane w prostym biegu  lub z podestem. Jest to jeden lub dwa biegi schodowe łączące poszczególne kondygnacje. Droższym rozwiązaniem są schody zabiegowe – bardziej czasochłonne podczas produkcji i montażu.

Rodzaj balustrady na schodach i antresoli. Szkło, drewno lub stal

Dodatkowym elementem, który powinien być brany pod uwagę podczas wyceny schodów drewnianych jest balustrada i rodzaj wykończenia schodów. Wyróżniamy balustrady ze szkła hartowanego, stalowe – wycinane laserowo lub spawane w różnych wzorach i klasyczne drewniane.

Materiały wykorzystane do produkcji schodów

Rodzaj drewna, z którego wykonane są schody:

-dąb

-jesion

-egzotyki

 

Typ podstopnia:

-drewniany

-płyta MDF w kolorze białym

-płyta MDF w białym połysku

-lacobel

 

Powłoka schodów, poręczy, listew przyściennych

-szczotkowana

-gładka

-lakier lub olej

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skontaktowania się w celu bezpłatnej wyceny. Gwarantujemy fachowe doradztwo i konkurencyjne ceny na terenie Krakowa i okolic.

Schody drewniane Gdów, Łapanów, Rudnik, Dobczyce

Przykładowa realizacja schodów drewnianych na konstrukcji betonowej. Typ schodów – dywanowe z podświetleniem LED w podstopniach. Balustrada ze szkła hartowanego o grubości 10 mm. Montaż obył się na terenie miasta Kraków.