Barierki na schody drewniane. Nowoczesne zastosowanie szkła, stali i drewna

Barierki na schody drewniane są bardzo ważnym elementem przy każdych schodach i antresolach. Odpowiedni dobór barierek wykonanych ze szkła, stali lub drewna zapewni nie tylko wyjątkową estetykę schodów ale przede wszystkim bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu ciągu komunikacyjnego.

Jak dobrać odpowiednią balustradę do schodów drewnianych?

Odpowiedni wybór barierki do schodów drewnianych wiąże się z kilkoma czynnikami mającymi wpływ na jej wygląd i funkcjonalność. Każdy rodzaj balustrady ma swoje zalety, jednak to na jaki model balustrady się zdecydujemy wiąże się z:

– stylem wnętrza naszego domu lub mieszkania

– rodzajem zamontowanych schodów

– dostępną przestrzenią na schodach

– wiekiem osób zamieszkujących dom

Barierki ze szkła bezpiecznego - hartowanego

Barierki na schody ze szkła są przede wszystkim nowoczesne, bezpieczne i wytrzymałe. Ich zaawansowana struktura wewnętrzna pozwala na zatrzymanie silnego uderzenia. Barierki szklane mogą zostać wykonane w różnych wzorach i kolorach. Najczęściej wybieranym szkłem jest szyba FLOAT (zwykła) lub OPTIWHITE (niebieska). Montujemy barierki proste i wycinane w tzw. ZĄB. Taka balustrada może być przykręcana na rotulach lub może być wpuszczona w specjalny kanał na schodach.

Schody drewniane na beton Tarnów
Schody dywanowe na beton Kielce

Barierka ze stali wycinanej laserowo - nowoczesne i solidne rozwiązanie

Barierki na schody ze stali wycinane laserowo są często wybierane jako aranżacja nowoczesnego wnętrza domu i schodów. Balustrady wycinane laserowo są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki malowaniu proszkowemu ich zewnętrzna struktura jest bardzo wytrzymała i łatwa w użytkowaniu. Barierki ze stali wycinanej laserowo możemy zaprojektować w dowolnych wzorach. Nowoczesne maszyny numeryczne obrabiają stal z wysoką precyzją, dzięki czemu podołają najbardziej wymagającym klientom. Balustrady wycinane laserowo idealnie komponują się niemal z każdym rodzajem wnętrza domu – zarówno nowoczesnym jak i klasycznym.

Barierki ze stali
Barierki ze stali

Stal lub szkło połączone z elementami drewna

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie szkła lub stali z elementami drewnianymi tj. słupki, poręcze i tralki. Drewno nadaje wnętrzu ciepła, eleganckiego wyglądu i praktyczności w codziennym użytkowaniu. Wykonujemy pełne barierki drewniane połączone z tralkami lakierowanymi w różnych kolorach.

Barierki drewniane
Barierki drewniane

Wykonujemy wszelkiego rodzaju barierki do schodów drewnianych:

– barierki ze szkła

– barierki ze stali

– barierki drewniane